Facebook Reklam Modelleri

Facebook insanların iletişim kurmak için tercih ettikleri bir sosyal medya ortamıdır. Facebook kullanıcı sayısı 3 milyara yaklaşmıştır. Sonuç olarak dünya nüfusu düşünüldüğünde her iki kişiden birinde Facebook hesabı olduğu düşünülmektedir. Bu kadar etkin bir ortam olan Facebook, reklam gösterimleri ile binlerce kişiye hızlı bir şekilde erişebilmenize imkân veren bir yapıdadır.

Facebook reklamları sayesinde ürünlerinizi tanıtmak ve çok sayıda insana ulaşabilmek mümkündür. Facebook reklamları kullanım amaçlarına göre sınıflandırılabilmektedir. Bunun yanında içerik olarak da Facebook reklamlarını sınıflandırmak mümkündür. Genellikle Facebook reklamlarının en popüler olanları video reklamlarıdır. Video reklamları ile birçok insan gerek Facebook sayfası tanıtımı gerekse de ürün tanıtımı gerçekleştirebilmektedir.

Facebook Reklam Modelleri Nelerdir?

Facebook reklam modelleri birden fazladır. Reklam modelleri, reklamların kullanım amacını ifade etmektedir. Birçok farklı reklam modeli mevcuttur. Reklam kampanyanızın amacına uygun çok sayıda Facebook reklam modeli ile istediğiniz yönde reklamlar tasarlayabilirsiniz. Facebook reklam vereceklerin amaçlarına hizmet edecek reklam modelleri sunmaktadır.

Başlıca Facebook reklam modelleri şu şekildedir:

 • İnsanları internet sitenize çekme
 • İnternet sitenizdeki dönüşümleri arttırma
 • Gönderilerinizi öne çıkarma
 • Sayfanızın tanıtımını yapma
 • Uygulamanızın yüklenmesini yapma
 • İşletmenizin yakınındaki kişilere ulaşma

Başlıca Facebook reklam modelleri bu şekilde olmakla birlikte bunların dışında da amaca hizmet eden reklam modelleri mevcuttur. Bu reklam modelleri amacınızı özelleştirmenizi, hedef kitlenize özel reklamlara sahip olmanızı sağlamaktadır.

Facebook Reklam Modelleri Ayrıntıları

Facebook reklam modellerinin ayrıntılarına bakıldığında birçok farklı bir durum ortaya çıkmaktadır. Her reklam modelinin amacı farklıdır. İnsanları Facebook dışında bir internet sitesine çekmek için öncelikle Facebook üzerinden siteniz ile bağlantılı bir Facebook sayfası oluşturmanız gerekir. Sonrasında ise insanları internet sitenize çekme amaçlı reklam modelleri ile insanların web sitenizi ziyaret etmenizi sağlarsınız.

Facebook reklamları ile internet sitenizdeki sayfa görüntülenme sayılarını da görebilmeniz mümkündür. İnternet sitenizdeki dönüşümleri arttırma modeli kapsamında Facebook piksel üzerinden alacağınız kodu, takip etmek istediğiniz internet sayfasının kod yapısına entegre ederek kolay yoldan sayfanıza gelenleri takip edebilirsiniz.

Facebook aynı zamanda gönderilerinizi ön plana çıkararak arkadaşlarınızın dışında da görüntülenebilmesini sağlamaktadır. Böylelikle çok sayıda kişinin ürünlerinize ya da Facebook hesabınıza erişebilmeleri mümkün hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


  Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
  close-link
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?