Google Maps Kaydı Ne İşe Yarar?

Google Maps ile birçok işletme konum belirleme hizmetini kullanmaktadır. Bu hizmet sayesinde artık adres sormak tarihe karışmıştır. Google Maps ile firmanızın konum bilgilerinize kolay bir şekilde iletebilirsiniz. Google haritalar uygulaması uydular vasıtası ile yeryüzünün görüntülenmesi ve bu görüntülerin birleştirilerek bir dünya haritası oluşturulmasını esas alan bir tekniktir.

Google Maps ile işletmenize dair yer bildirimini oluşturabilirsiniz. Haritalar üzerinde etiketlediğiniz noktaya insanları kolayca ulaşması için harita üzerinden gerekli ayarları yapabilirsiniz. Günümüzde insanlar bir yerin konumunu, bulundukları noktaya uzaklığı tespit edebilmek için Google Maps Kullanıyor. Artık Google Maps kullanımı işletmeler için çok önemli.

Google Maps Kaydı Nasıl Yapılır? Neden Gereklidir?

Google Maps kaydı, kolaylıkla yapılabilir. Bunun için öncelikle Google Business hesabına giriş yapmanız gerekiyor. Ücretsiz olarak alınabilen Google My Business  hesabı edindikten sonra bu hesaba giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Google sizden işletmenizin markasını aramanız için bir kutucuk gösterecektir. Daha önce Google Maps kaydı yapmadıysanız, burada işletmenizi bulamazsınız.

İşletmenizin markasını yazdığınız halde çıkmaması sonucunda Google size bu işletmeyi oluşturma seçeneğini sunacaktır. Eğer bu markayı oluştur seçeneğini seçtiyseniz bu durumda Google size işletmenizin tam adını soracaktır. Burada da işletmenizin tam adını girerek ilerleyebilirsiniz. Sonraki aşamada işletmenizin kategorisini seçmeniz gerekecektir.

Müşterilerin işletmenizi ziyaret edebilmesi için konum ekleme aşamasına geçersiniz. Sonrasında işletmenizin yasal adresini posta kodu dâhil girersiniz. Bu bilgileri girdiğinizde yeni bir kayıt açabilirsiniz. Tüm bilgileri doldurduktan sonra Google size posta yolu ile bir onay kodu gönderecektir. Bu onay kodunu girerek işletmenizin Google Maps kaydını tamamlayabilirsiniz.

Google Maps Faydaları

Google Maps kaydı yaptırmanın birçok açıdan faydası vardır. Her şeyden önce birçok firma artık Google Maps içerisinde yer aldığından rekabette geri kalmazsınız. Ayrıca Google Maps içerisinde konumlarınızı ve diğer işletme bilgilerinizi girerek müşterilerin size daha kolay yoldan ulaşmasını sağlarsınız.

Google Maps, müşterilerin size daha kolay ulaşmasına imkân tanır. Google maps sayesinde birçok insan işletmelerin yerini bulabilmektedir. Bu nedenle de çok sayıda insan birçok farklı ihtiyacı için aradığı işletmeleri Google maps üzerinden tespit etmektedir. Bu açıdan Google Maps üzerinde görünür olmak önemlidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


    Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
    close-link
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?