Sosyal medya daha çok markaların havalı olma yarışına ve ürününü daha fazla kullanıcıya pazarlamaya dönüşmeye başladı. Tabi bu yarış çok maliyetli ve zorlu bir yarış. Oysa sosyal medya pazarlamasının, her pazarlama işinde olduğu gibi açık hedeflerinin olması gerekir. Bu hedeflere ulaştıran ana nedenlere odaklanarak, yaptığınız yatırımları optimize edebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal Medya Yönetimi

 

Markaların sosyal medyada yaptıkları en büyük hatalardan biri, herkesi yakalamaya ve her ağda bir şekilde var olmaya çalışmaları. Bütün ağlarda, var olan kitlelerle doğrudan iletişim kurmak çok maliyetli ve yüksek konsantrasyon gerektiriyor. Üstelik her biri için ayrı ayrı stratejiler yaratmak kolay değil. Pek çok marka bir hevesle her yerde var olmaya çalışmakla yola çıkıyor ancak kısa sürede işin külfetiyle uğraşmak yerine hepsinde aynı iletişimi yapmak zorunda kalıyor. Oysa her sosyal ağın kendine özgü dinamikleri var ve her ağ, her markanın hedef kitlesine uygun olmayabilir. Bunun yerine 1-2 ağda derli toplu iletişim kurmak çok daha basit ve verimli sonuçlar doğuracaktır.

Satıcı kendisine bir hedef kitle belirlemeli ve ürünlerini ona göre tercih etmelidir. Satıcı paylaşımları başlatmadan önce aylık planını yapmalı ve plan doğrulusunda haraket etmelidir. Satıcı sosyal medyasında ürünlerini detaylı bir şekilde tanıtmalı ve ürünleri hakkında düzenli paylaşımlar yapmalıdır. Satıcı, satacağı ürünlerin görselini iyi seçmelidir, görselin kalitesi iyi durumda olmalıdır. Görselin altında yada üstünde kullanılacak yazıları sade ve anlaşılır şekilde seçmelidir. Satıcının sosyal medyasında paylaştığı gönderileri sık sık kontrol etmelidir. Müşterileri ile etkileşim halinde olmalıdır.

Sosyal Medya Yönetimi” te bir düşünce

 1. Güney Aydoğan diyor ki:

  Frizma ekibiyle yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda sosyal medya hesaplarımızın yönetimiyle ilgilenmelerini istedik. Sosyal medya hesaplarımızda ki etkileşim oranında büyük ölçü de artış oldu. Bizimle ilgilenen tüm ekibe teşekkürlerimizi sunarız.

 2. Mehmet Çelik diyor ki:

  Sosyal medya hesaplarımızın yönetimini üstlenen Frizma ekibinin tasarladığı postlardan ve yapılan paylaşımları sıklıkla kontrol altında tutmalarından çok memnun kaldık. Çalışmalarınızın devamlılığını dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


  Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
  close-link
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?