Responsive web tasarım, internet sitenizi tüm cihazlara uyumlu bir şekilde tasarlanmasıdır. Günümüz teknolojisinde internet sitelerine giren kullanıcıların %50’si mobil,tablet gibi cihazlardan erişim sağlamakta olup bunun sayesinde responsive web tasarım son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Responsive Tasarım
Responsive Web Tasarım

 

Mobil uyumlu web tasarım, internet sitenizin içerisinde bulunan yazı, görsel ve buton gibi şekillerin, girilen mobil cihazlar üzerinden otomatik olarak ekran boyutuna göre cihaza uyumlu hale gelir ve ulaşmak istediğiniz yazı ve butonlara zoom işlemi yapmadan kolayca görebilir ve ulaşabilirsiniz.

Responsive uyumlu olmayan internet sitelerinde kullanıcılar ulaşmak istedikleri bilgiye erişmekte güçlük çekebilirler. Ziyaretçi aradığı menüye veya yazıya erişmek istediği zaman zoom yapmak zorunda kalacaktır. Bu’da kullanıcının zorlanmasına ve firmanız açısından web sitenizde ziyaretçi kaybetmenize yol açacabilir. Günümüzde mobil ve tablet cihaz kullanımının artması ile birlikte kullanıcılar (mobil) uyumlu internet sitelerini tercih etmektedirler.

Mobil uyumlu bir web tasarım sitesinde, siteye girildiğinde menüler, görseller, ve yazılar ekrana sığacak şekilde getirilecektir ve ulaşmak istediğiniz bilgilere yorulmadan düzgün bir biçimde rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

Günümüzün teknolojisinde mobil cihazlardan web sitelerine ulaşım %40 olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte (mobil) uyumlu web tasarım projeleri tercih edilmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


    Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
    close-link
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?