KURUMSAL TANITIM FİLMİ

Tanıtım Filmi; herhangi bir ürünün, projenin, kurumun, şirktin veya firmanın ayrıntılı olarak tanıtıldığı video içerikleridir.

Bir projeyi anlatmanın en etkili yolu kreatif içeriklere sahip bir tanıtım filmine sahip olmaktan geçiyor. Günümüzde internet kullanıcılarına büyük bir çoğunluğunu video içerikler izliyor. Görsel öğrenmeyi işitsel öğrenmeyle pekiştiren tanıtım filmleri, basılı mecralardaki iletişim faaliyetlerinden açık ara önde bir etki yaratmaktadır. Çünkü modern çağın insanları, internet mecralarındaki yazı karmaşasından kaçarak video izlemeyi seçmektedir. Tanıtım videolarının izleyici üzerinde oluşturduğu akılda kalıcılık ve güvenilirlik gibi faktörler doğru mesajı hedef kitleye en uygun şekilde aktararak rakipleriniz arasında fark yaratmanızı sağlamaktadır. Kurumsal tanıtım filmi alanında uzman kreatif ekibi tarafından tasarlanan tanıtım filmleri kurum misyon, vizyon ve değerlerini en estetik formlarda aktararak müşteri memnuniyetini maksimum seviyede sağlayarak teslim eder.

Kurumsal Tanıtım Filmi
Kurumsal Tanıtım Filmi

İYİ BİR KURUMSAL TANITIM FİLMİ NASIL OLMALIDIR?

İyi bir tanıtım filmi için öncelikle alanında uzman teknik bir ekibe ihtiyacınız var. İsteklerinizi ve fikirlerinizi iyi yansıtabilecek bir ekip ile hedefe daha net ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz ajansın referanslarını istemeli, eski çalışmalarına göz atmalısınız. İlk ve en önemli yol tercihten geçiyor.

Görsel ve işitsel duyulara hitap eden bu yöntem, izleyicileri etkileyeceği ve bilinçaltlarında size dair bir fikir oluşturacağı için etkili ve pozitif bir yolla hazırlanmalıdır.

Kuruluşlar kaliteye önem vermelidir. Rakiplerden sıyrılmak ve zirveye oturmak için tanıtım filmleri çekim yapacak ajansa bağlıdır. İnternet sitesinde yayınlanmalıdır. Çağımızın en hızlı iletişim aracını kullanarak hedef kitleye daha kısa bir sürede ulaşılmış olunur.
Her filmin bir hikayesi olmak zorunda. Çünkü her film bir şey anlatmalı. Firma tanıtım filmi için çekilen videolarda izleyiciler firmanızın içindeki makinaları, dinlenme ve çalışma alanlarını çok da merak etmeyebilir. Merak edilen esasen onların işlerini düzgün ve iyi bir bütçe ile yapıp yapamayacağınızdır. Bu nedenle bu konu hakkında bilgi vermeniz gerekir.

İyi bir kurumsal tanıtım filmi ne çok kısa ne çok uzun olmalıdır. İzleyicileri sıkmayacak bir akışa sahip olması önemlidir.
Hem göze hem kulağa hitap etmelidir. Yani iç ve dış mekanlar en güzel şekilde görüntülenmeli, etkileyici bir müzik seçilmelidir.
Seyirciyi etkileyen ve akılda kalıcı olan bir çalışma her daim en iyisidir.

Teknik olarak iyi bir ışığa, kameraya, ses donanımına sahip videolar rakiplerinin önüne geçmektedir.
Ayrıca efekt programları kullanılan, renk doğrulaması yapılan çekimler daha başarılı oluyor. Bunlar sizin profesyonelliğinizin göstergesi.
Montaj ve kurgu aşamalarında şirketlerin fikrini alan ve beraber bir çalışma yürüten ajansların yaptığı işler daha başarılı oluyor. Dolayısıyla tanıtım filmleri de daha iyi.
Ayrıca iyi bir kurumsal video HD formatında, her cihazda açılabilir olmalıdır. Görüntü kalitesi yüksek çalışmalar sizi daha iyi tanıtır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


    Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
    close-link
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?