Kurumsal Tanıtım Filmi

Kurumsal olan tanıtım filmleri, dil olarak daha kurumsal bir üsluba sahip olarak yayınlanmaktadır.  Kurumun kimliklerini ve amaçlarını ortaya koyma nedeni ile profesyonel çalışma isteyen bir iştir. Kurumsal tanıtım filmi, bu güne kadar yapmış olduğu çalışmaları, kurumsal vizyonunu, piyasadaki yerini, gelişimini ve itibarını ön plana çıkarır.

İlgili kurumun tasarımlarında kurumsal renklerinin kullanılmasına titizlik içerisinde çalışma göstererek filmin marka ile birleşmesi sağlanır.  Gerçek görüntülerle yapılabileceği gibi hareketli grafik tasarımlar da yapılabilir. İyi bir kurumsal tanıtım filmi her alanda temsil edecek, profesyonelliği gösterir, ortaklıkları ve satışları arttırır.

 

Tanıtım Filmi Nedir?

Bir ürün, kişi, kurum veya hizmet hakkında hedef kitleyi bilgilendirmek amacıyla yayınlanan reklam tabanlı olmayan türdür. Tanıtım yapmak için birçok iletişim materyali ve stratejisi mevcuttur fakat en yüksek etkileşim sağlayanlar listesinde en önemlisi videodur.

Tanıtım filmi gerçek çekimlerle hazırlanabileceği gibi gerçek çekimlerin kullanılmasıyla hazırlanabilir. Birçok tanıtım filmi çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar, kurumsal tanıtım filmleri, ürün tanıtım filmleri, firma tanıtım filmi, etkinlik tanıtım filmi ve web sitesi tanıtım filmleridir.

Kurumsal Tanıtım Filmi Özellikleri

Öncelikle alanında uzman bir ekip ile çalışmak gerekir. İstekleri ve fikirleri iyi bir şekilde yansıtabilecek bir ekip ile hedefe daha net ulaşılır. İşitsel ve görsel duyulara hitap eden bir yöntem, izleyiciyi etkileyeceği ve bilinçaltlarında kuruma dair etkili ve pozitif bir yolla hazırlanmalıdır. Kaliteye önem verilmelidir. Rakipler arasında en iyi tanıtım filmini çekip zirveye oturmak çekim yapacak ajansa bağlıdır. Filmin bir hikâyesi olmak zorundadır.

İzleyicilerin merak ettiği, onların işini düzgün ve iyi bir bütçe ile yapıp yapmadığınızdır. Bu nedenle konu hakkında bilgi verilmesi gerekir. İnternet sitesinde yayınlanmalı ve izlenmesi kolay olmalıdır. İyi bir kurumsal tanıtım yapılacak filmler, orta uzunlukta olmalı ve akılda kalıcı olmalıdır.  

İzleyicileri sıkmayacak bir görsele sahip olmalıdır. Hem göze hem kulağa hitap etmelidir. İç ve dış mekânlar en güzel şekilde görüntülenmeli, etkileyici bir müzik kullanılmalıdır. Seyirciyi etkileyen ve akılda kalıcı bir çalışma her daim en iyisidir. Teknik olarak iyi bir ışığa, kamera, ses donanımına sahip videolar rakiplerin her zaman önünde olmayı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


    Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
    close-link
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?