Firma, şahıs, kurum, vakıf, şirket veya herhangi bir oluşumun imajını davranışını temsil neden kimliğine kurumsal kimlik nedir. Kısaca firmaların dışarıdaki yüzüdür. Kurumsal kimlik her detayı düşünülerek hazırlandığı zaman firmanın veya kurumun hedef kitlenin gözünde prestijli ve daha önemli bir yer alacaktır. Bundan dolayı kurumsal kimlik tasarlarken üzerinde ciddi çalışmalar yapılmalı ve hedef kitle doğru tespit edilmelidir. Kurumsal kimliği doğru tasarlanıp üretilen firmalar müşteri veya hedef kitlenin gözünde güvenilir akılda daha çok kalıcı saygın bir yer alacaktır. Nasıl ki dünya üzerinde bulunan insanların her biri için farklı bir kimlik üretiliyorsa firma veya şirketleri içinde kendine özgü kimlikler üretilmesi zorunludur.

Kurumsal Kimlik Hangi Öğelerden Oluşur?

Kurumsal kimlikler oluşturulurken logo ve slogan gibi tasarımlar önemli iki faktördür. Çünkü hedef kitlenin dikkatini çeken ve gözüne çarpan ilk şey o markanın veya firmanın logosudur. Etkili bir slogan hedef kitlenin aklında kalıcı olmayı sağlayacaktır. Slogan sayesinde firmanın yaptığı işler ve sunduğu hizmetlerle ilgili müşterinin bilgi sahibi olması sağlanır. Kurumsal kimlikler de renk seçimi ve fontların oluşturulması Bir hayli önemlidir bunlar markanın veya firmaların adeta gölgesi konumunda kurumsal web sitesi, kartvizit, dosya gibi firma veya şirketi anlatan, her yerde renk ve fontlar markanın kalıcı bir etki yapmasını sağlayacaktır. Yapılacak olan renk seçimleri insanların aklında iz bırakacak özelliklerde olması hedef kitle üzerinde istenen etki yapacaktır.

Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik Nerelerde Kullanılır?

Öncelik ve kurumsal kimliğin en çok kullanıldığı yerlerin başında kartvizit gelmektedir. Kartvizitler sayesinde hedef kitlenin firma ve marka ile ilgili arada her şeyi bulabildikleri bir sunumdur. Aynı zamanda kartvizitler markanızın reklamını yapması açısından önemlidir. Kartvizitler şekil kâğıt kalitesi ve tasarımı açısından kurumsal kimliğinize tam olarak yansıtacak şekil olarak orijinal olması markanızın veya firmanızın tanıtımına ve katkı sunacaktır. Antetli kağıtlar, saat, takvim, araç tasarımları, promosyon ürünleri, ambalaj kağıdı, e-mail tasarımı, fatura irsaliye gibi muhasebe dokümanları, personel kartları ve daha birçok alanda oluşturulan kurumsal kimlik kullanılan alanlardır. Bütün bu süreçler ve ürünlerde etkili tasarımlar firmamız tarafından oluşturularak hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


    Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
    close-link
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?