İstanbul Marmara Bölgesi’nde yer alan Türkiye’nin ekonomik ve nüfus olarak en büyük ilidir. 39 ilçesi 16 milyon nüfusa sahip İstanbul Avrupa’nın en büyük şehridir. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, sosyal ve kültürel olarak çok önemli bir yere sahiptir. İnsanlar düşündükleri ve akıllarında konuşturdukları fikirleri somut bir olguya dönüştürmelerine tasarım denilmektedir. Web tasarım için insanların bu fikirlerini ve düşüncelerini yazılıma yani bilgisayara aktarma eylemidir. Tarihten günümüze kadar insanlar üretmiş oldukları mal ve hizmetleri hedef kitlelerine ulaştırırken çok farklı yöntemler keşfetmiş ve kullanmışlardır. Bu yol ve yöntemler sürekli gelişme göstermiş hedef kitleye en etkili ulaşma yöntemlerini araştırmışlardır.

İnternetin Hayatımızdaki Yeri

İnternet dünya üzerindeki insanların birbirleriyle sürekli olarak iletişime geçebilecekleri bir ağdır. Alışveriş, haber, sosyal medya ve daha birçok nedenden dolayı insanlar internette saatlerce zaman ayrılmaktadırlar. Hayatımızın olan akışı içerisinde ihtiyacımız olan mal ve hizmetlerin hepsine internet üzerinden ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Akıllı cep telefonları tablet ve bilgisayarların yaygınlaşması ile beraber internet ve dolayısıyla web sitelerinin hayatımızdaki yeri daha da önemli hale gelmiştir. İnternet sayesinde bilgi sahibi olmak çok kolay ve hızlı bir şekilde olmaktadır. Bankacılık işlemleri dahil olmak üzere hayatımızdan içindeki birçok işlemi Web siteleri üzerinden ulaşmak mümkündür.

Contemporary Room Workplace Office Supplies Concept

Web Tasarım Unsurları

İyi bir web sitesi hazırlayabilmek için belli kriterlere göre Web sitesinin hazırlanması zorunludur. Bu kriterlerin dışında oluşturulan Web siteleri kullanıcısını sıkmakta kullanıcının bu tarz web sitelerine terk etmesi daha kolay olmaktadır. Öncelikle oluşturulacak iyi bir web sitesi için düzen önemli bir kriterdir. Web sitesini ziyaret eden kişilerin aradıkları bilgiyi ve unsuru kolayca bulabilmesi gerekir. İlk bakışta keşfedebilmesi edebilmesi içeriğin birbiriyle tutarlı olması dizenin ilk kuralıdır. Kullanıcıdan kullanıcıya veya sektörle olarak düşünüldüğü zaman oluşturulacak Web sitesinin renk seçimi doğru yapılması etkili sonuçlar doğuracaktır. Simge, grafik, logolar, fotoğraflar ve diğer içerikler Web sitesinin hızını etkilemeyecek kolay kullanım imkanı sunacak özelliklerde ve değerde olması gerekir. Fontlar ve en önemlisi de hizmet verdiği alan ile ilgili etkili içeriklere sahip olması web sitesini değerli kılacaktır. Firma olarak bütün bu tasarımsal unsurlar düşünülerek Web siteleri tasarlamakta ve siz değerli kullanıcıların hizmetine sunmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


    Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
    close-link
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?