Unutmayın ki, web sitenizi kendiniz için değil kullanıcılarınız için yapıyorsunuz.
Kullanıcının, ürünler arasında kolayca göz gezdirebilmesi gerekir. E-ticaret siteniz kolay ve anlaşılır olmalıdır. ve bi o kadar da tasarımı güzel olmalıdır. Kullanıcının gözüne güzel ve çekici gözükecek renkler kullanılmalıdır.
E-Ticaret sitenizi sadece bilgisayardan değil kullanıcı mobilden de ziyaret edebilir bunun için web sitenizin mobil uyumlu olması gerekir.
E-Ticaret sitenizi tasarlarken kullanacağınız görselin yada videonun boyutu büyük olmamasına özen gösterin. Aksi takdirde kullanıcı sitenizi ziyaret etmeye çalıştığında siteniz hemen yüklenmez ve kullanıcı sitenizi ziyaret etmeden geri çıkış yapabilir.

"<yoastmark

E-ticaret, ürünlere daha pratik ve daha kolay bir şekilde alıcı bulmak ve satışını yapmak için güzel fırsatlar sunan bir sektördür. Normal bir e-ticaret sitesi açıp satış yapmak bir mağaza açıp satış yapmaktan daha ekonomik ve kolaydır. Bu aynı zamanda bir avantajdır. E-ticaret sitenizi birçok farklı yerden farklı insanlar görebilir ve ürünlerinizi satın almak isteyebilirler. Eğer ki e-ticaret sitesi yerine bir mağaza açmış olsaydınız sadece mağazanızı görenler alışveriş yapacaktı. E-ticaret sitesi ile sanal mağazanızı insanlar dilediği yerden görebilir ve alışveriş yapabilir.

E-ticaret site kurmadan önce sitenin nasıl işleyeceği, nasıl hizmet vereceği, hangi yaş kitlesine hitap edeceği düşünülmelidir. Ürün çeşitliliği olmalıdır.Ne kadar çok ürün çeşitliliği olursa o kadar fazla müşteri olur
E-ticaret sitenizin genel tasarımı düşünülmeli ve dijitale geçirilmelidir.
E-ticaret sitesi yaptıracak olan kişi veya kişilerin siteyi yaptıracakları yeri araştırmaları gerekir. Tasarımcılarla konuşup fikirlerini açıkça söylemelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


    Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
    close-link
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?