Firmaların ve kişilerin interneti etkin bir şekilde kullanması ve bilgilerini burada paylaşmaları beraberinde güvenlik önlemlerini getirmiştir. İnsan hayatında önemli bir yere sahip olan internet insanlara pek çok konuda yardımcı oluyor. Artık mağazalar ve yapılan hizmetler buradan insanlara ve hedef kitleye ulaştırılmaya çalışılır. Yapılan reklamlar ve kampanyalar buradan kişilere duyurulur. Bu sebeple interneti etkili bir şekilde kullanan kişilerin SSL sertifikasını iyi bilmesi ve bunu kullanması gerekir. SSL sertifikası firmalar ve kişiler için kurulan web sitelerinin kimlik bilgilerini doğrulayan ve satıcı ile alıcı arasında kullanılan bilgileri şifreleyen dijital bir sertifikadır. İnternette alışveriş yapanların güvenliğini ve bilgilerini sağlayan önemli bir iletişim çubuğudur.

SSL Sertifikası
SSL Sertifikası

SSL Neden Gerekli Bir İhtiyaçtır?

Satış yapan firmaların öncelikli olarak güvenirliklerini kanıtlamaları gerekir. Aksi halde güvenirliği olmayan firmalar zamanla itibar kayıpları yaşayabilirler. Bu durumları yaşamak istemeyen ve dijital ortamlarda satış yapan firmaların öncelikli olarak SSL sertifikası edinmeleri gerekir. Müşterilerine karşı şeffaf bir ilişki ve pazarlama yöntemleri sunmaları gerekir. SSL sertifikaları mobil uyumlu olmalıdır. Sitenizi ziyaret eden müşterilerin güvenlik kaygısı yaşamadan buradan alışveriş yapmalarına olanak tanımanız gerekir. Bu sertifikalar yetkili kişilerden alınmalıdır. Bu sertifika ile siteyi ziyaret edenlerin arasında gizli bir iletişim kurulur ve tüm bilgiler herhangi bir siber saldırıya maruz kalmadan güvenli bir şekilde sunulur.

Sertifikanın Önemi

İnterneti etkili kullanan firmaların tarayıcılarla güvenli bir oturum başlatmaları için SSL sertifikasını web sunucuya yüklemesi gerekir. Başarılı bir şekilde yükleme yapıldıktan sonra http olan uygulama https olarak yeni adını alır. Buraya yeni eklenen S güvenli manasına gelir. SSL sertifikalı, kişilerin kredi kartı bilgilerini, kimlik bilgilerini, kullandıkları kullanıcı adlarını ve şifrelerini güvende tutar. Bu bilgilerin paylaşılmasını ve siber saldırılar sonucunda yayılmasını engeller. Bu sertifika firmaların güvenirliğini arttırmanın yanında Google’da var olan sıralarını yükseltir. Bu protokolü bünyesinde barındıran firmaların satış oranları artacak ve önemli bir yer edineceklerdir. SSL sertifikası nedir, ne işe yarar ve önemi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını firmamızda bulabilirsiniz. Gerekli tüm destekler ekibimiz tarafından verilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


    Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
    close-link
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?