Sosyal Medya Reklamları Nedir?

Sosyal medya reklamcılığı reklamcılık mecralarından biraz daha farklı biraz daha gizlidir. Daha önce reklam yapılmak istenildiğinde televizyon, gazete, dergi ve radyolar aracı olarak kullanılırdı. İnternetin insan hayatında yaygınlaşmasıyla reklamlar artık genel olarak sosyal medya üzerinden yapılmaktadır. Sosyal medya üzerinden yapılan reklamlar daha geniş kitlelere daha kolay ve daha ucuz yolla yapılmaktadır.

Sosyal medya üzerinden Web sitesi, sosyal hesaplar üzerinden birçok marka reklam çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Böylelikle kısa bir zaman içerisinde çok sayıda insana ulaşıp ürün tanıtımı ve pazarlaması yapmaktadır. Dijital reklamların oluşabilmesi için gerekli teknik bilgilere sahip olmak gerekir ve bu işin eğitimi alınması lazımdır. Sosyal medya reklam sektöründe birçok eğitim almış ve başarılı olmuş sosyal medya reklamcılığı ajansları ve uzmanları bulunmaktadır.

Sosyal Medya Reklamlarının Avantajları

Dünya hızını kaybetmeden ve her geçen gün artan internet ağını kullanmaktadır. İnternet sayesinde bireyler kolaylıkla alışverişlerini ve bütün ihtiyaçlarını dışarıya çıkmadan karşılayabilmektedirler. Gün içerisinde günün birçoğu sosyal medyada gezinmekle geçmektedir. Bunun bilincinde olan firmalar sosyal medyanın gücünü kullanarak reklamlarını dijital platformda yayınlamaktadırlar.

Sosyal medya günümüzün en güçlü iletişim araçlarından biridir. Sosyal medya üzerinden verilen reklamlar diğer reklam araçlarının önüne geçerek çok geniş kitlelere ulaşmaktadır. Maliyet bakımından oldukça uygun olan sosyal medya reklamcılığı maddi olarak kaybı önlemektedir. Reklamlar yayınlandığı ilk dakikalarda bile binlerce kişi tarafından izlenebilmektedir. Buda zaman olarak reklamın daha hızlı yayılmasını sağlamaktadır.

Sosyal Medya Reklam Ücretleri

Sosyal medya birden fazla ağ çeşidinden oluşmaktadır. Dijital platformda her alanda reklam oluşturabilmektedir. Daha hızlı, kapsamlı ve kaliteli reklamlar yapmak için sosyal medya reklam uzmanlarından ve ajanslardan hizmet talebi alınmaktadır. Sosyal medya çeşitliliği fiyatlara da yansımaktadır. Her sosyal medyada bulunan platformlar için ayrı reklam çeşitleri hazırlanmakta farklı ücretlendirilmeler yapılmaktadır.

Sosyal medya reklamcılığı her firmanın bütçesine göre çeşitlilik barınmaktadır. Yani firmanın bütçesi ne olursa olsun sosyal medya reklamları verebilmektedir. Sosyal hesaplardan biri olan instagram üzerinden verilen reklamlarda genellikle fenomen olan ve takipçi sayısı fazla olan şahıslar yapmaktadır. Her fenomen farklı sosyal medya reklam ücreti istemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


    Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
    close-link
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?