Profesyonel Ürün Fotoğrafçılığı

Markalar, profesyonel görünmek için ürün fotoğrafçısı kullanır. Ürünler tanıtılırken, ürünün müşteriye hitap etmesi, kaliteli görünmesi açısından profesyonel ürün fotoğrafı çok önemlidir. Bu fotoğraflara göre satın alma işlemini gerçekleştiren potansiyel müşteriler, bu fotoğraflardan ürün hakkında bilgi toplayarak karar verirler.

Makine Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Profesyonel ürün fotoğrafçılığında, profesyonel makineler kullanılmalıdır. Çekim kalitesi ürünün ayrıntılarının net bir şekilde görülebilmesi için son derece önemlidir. Ayrıca fotoğrafın kalitesi ürünün kalitesi anlamına gelir. Fotoğraf ne kadar kaliteli olursa, ürün de müşterinin gözünde o kadar kaliteli bir görünüme sahip olacaktır.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken faktör ise ışıktır. 2 veya daha fazla ışık kullanmak daha iyi görüntüler elde etmenize yardımcı olur. Bu sebeple, ürünün fotoğrafını çekerken lamba, ışık veya flaş kullanmaya çalışın. Bunların etkisini olumlu yönde arttırabilmek için ışık kutusu temin edebilirsiniz. Böylece çektiğiniz görseller yüksek kalitede olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken üçüncü faktör ise tabi ki tripod kullanmaktır. Kullandığınız tripod, fotoğraf çekerken oluşabilecek titremenin, kaymanın önüne geçecek ve kalitenin bozulmasını önleyecektir. Aynı zamanda tripod kullanarak zamanlama seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Böylece fotoğraf çekmek daha kolay hale gelecektir.

Ürün Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makineniz ve teçhiz atlarınız çok iyi olsa da, başarılı bir fotoğraf çekiminde ürün de önemli bir rol oynar.

Dikkat etmeniz gereken ilk şey ürünün temiz olmasıdır. Yüksek çözünürlükte makine kullanacağınızdan dolayı ürünün her ayrıntısı fotoğrafa yansıyacaktır. Bu yüzden ürünün temiz olması son derece önemlidir. Ürünler fotoğraf çekiminden önce özenle temizlenmeli ve hazırlanmalıdır. Ayrıca çekim yapılırken, ürünün duruşu olabilecek en iyi pozisyonda olmalıdır. Aksi takdirde çekim ne kadar iyi olursa olsun, ürünün duruşu yanlış olduğunda fotoğrafı olumsuz yönde etkiler.

Tüm bu aşamaları başarı ile tamamladıktan sonra geriye son rütuşlar kalıyor. Bunlardan biri Photoshop programlarının kullanılmasıdır. Daha kaliteli ve kusursuz fotoğraflar için, düzenleme yapabilir ve gerekli gördüğünüz yerleri değiştirebilirsiniz.

Son düzenlemeleri yapacağınız Photosop programını doğru seçmek de son derece önemlidir. Bu programlar hakkında bir fikriniz yoksa freelance çalışan art director yardımıyla doğru şekilde halledebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


    Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
    close-link
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?