En İyi Web Siteleri İçin Kanıtlanmış 10 Başarı Kriteri

Bir web sitesinin reklam gelirleri gelen ziyaretçi sayısı ile orantılıdır. Reklam gelirlerini arttırmak için web sitelerinin başarılı olması, siteye gelen ziyaretçilerin web sitesinden fazlası ile zaman geçirebilmesi ile mümkündür. Bu açıdan bir web sitesini başarılı kılmak için bazı başarı kriterleri ortaya konulmuştur. Bu kriterler sayesinde internet sitelerine gelen ziyaretçileri arttırmak, siteyi ziyaret eden kişilerin sitede daha fazla zaman geçirmesini sağlamak mümkündür.

En iyi web siteleri incelendiğinde bu siteleri diğerlerinden ayıran bazı özelliklerin olduğu görülmektedir. Örneğin bu sitelerin tasarım anlamında diğerlerinden önde olduğu ifade edilebilir. Bunun yanında bu sitelerin ziyaretçi çekmek için SEO tekniklerini itina ile uyguladığı da görülebilmektedir.

Web Sitelerini Başarısını Ölçmek

Bir web sitesinde geçirilen zamanları efektif olarak değerlendirerek web sitesinin başarısı hakkında konuşabilmek mümkündür. Örneğin web sitesine giren ziyaretçiler saniye içerisinde siteyi terk ediyor ise bu sitenin başarılı olmadığından bahsedebiliriz. Gelen ziyaretçinin sitede ne kadar zaman geçirdiği sitenin başarılı addedilmesi açısından önemlidir.

Bu nedenle sitenize gelen ziyaretçilerin hemen siteyi terk etmemesi ve zengin içerikler ile vakit geçirmesi başarı kriterleri açısından önemlidir. Birçok internet sitesi bu başarı kriterlerini dikkate alarak, ziyaretçilerin internet sitesinde daha çok zaman geçirmesini sağlamaktadır.

Kanıtlanmış 10 Başarı Kriteri

Sitenizin başarılı olabilmesi için başarısı kanıtlanmış 10 başarı kriterini yerine getirmeniz gerekir:

 1. Web sitenize gelen ziyaretçinin site ile ilk etkileşimi pozitif olmalıdır ve ziyaretçiyi sitede tutacak içerik önüne gelmelidir.
 2. Web sitesi gerekli tasarım ögelerine göre düzenlenmiş olmalıdır.
 3. Web sitesi yüklenirken ziyaretçi uzun süreler beklememelidir.
 4. Web siteniz masaüstü bilgisayarlarda çalışabildiği gibi sorunsuz bir şekilde mobil ortamlarda da çalışabilmelidir.
 5. Web sitenizi tasarlarken kullanılabilirlik kriterlerini es geçmemek gerekir.
 6. Karmaşık tasarımlardan uzak durulmalıdır.
 7. Sitenin hiyerarşik bir yapısı olmalıdır.
 8. Sitenizdeki içeriklerin orijinal içerikler olması gerekir.
 9. Sitenizin SEO teknikleri ile uyumlu blog sayfaları da olmalıdır.
 10. Sitenizin sosyal medya bağlantılarının yapılandırılmış olması gerekmektedir.

Bu kuralları arttırabilmek mümkündür. Bu başarı kriterleri sayesinde sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırmak ve sitede kalma sürelerini yukarılara çekmek mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


  Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
  close-link
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?