Corona Virüsü İçin Şirketinizde Alabileceğiniz En İyi Önlem?

Covid19 salgını tüm dünya da etkisini göstermekte olup her geçen gün artış hâlindedir. Bu aşamada toplum içerisindeki insanlar için devlet yönetimleri çeşitli tedbirler almıştır. Bunun yanında özel şirketlerinde kendi içlerinde çeşitli tedbirler almaları muhtemeldir. Bu aşamada teknolojiyi çok daha fazla kullanmak uygun olacaktır.

Sosyal mesafenin korunmasının gerektiği ve toplu alanların oluşmamasına dikkat edilmesinin önemli olduğu şu dönemlerde şirketler toplantıları telekonferans yöntemi ile yapmalıdırlar. Yoğunluğun arttığı toplantı sürecinde bulaş riskinin azaltılması için bu durum önemlidir. Özellikle şirket içerisinde bulaş riskinin artması ve vaka sayılarının artması süreç içerisinde şirketler için sıkıntılı bir süreç ortaya çıkarır.

Şirketler Ekonomik Olarak Ne Yapmalıdır?

Şirketler süreç içerisinde ekonomik olarak çeşitli yaptırımlar uygulamalıdırlar. Özellikle üretim yapan bir şirketin geleceğini garanti altına alması gerekmektedir. Şirketler kendi içlerinde belirli bir ekonomik politika uygulamalıdırlar. Bunun için çeşitli uygulamalar geliştirilebilir. Şirketlerin gelişim süreçlerine ara vererek kendilerini bu süreçte korumaları gerekmektedir. Bu aşamada özellikle yatırımlar ertelenebilir.

Bunun yanında üretim hacmi ihtiyaçlara göre düzenlenebilir. Satış oranlarındaki değişimler sürekli incelenmeli ve ileri süreçte nasıl bir yol izleneceği belirlenmelidir. Bunun yanında şirket bünyesinde çalışan kişilerin sürekli olarak test durumlarına dikkat etmek iç düzenin bozulmamasına katkı sağlar. Bu sayede üretim hacmini düzenleme konusunda şirket zorluk yaşamayacaktır.

Vaka Sayıları Nasıl Kontrol Edilmelidir?

Şirket içerisinde meydana gelen toplu alanların en aza indirilmesi ve bu sürelerin kısaltılması, virüsün bulaşma ihtimalini en aza indirmektedir. Çeşitli ayıraçlar sayesinde herhangi birinde olan covid19 başkalarına bulaşmayacaktır. Virüs sürecinde yatırımlara ara vermek ve doğru şekilde üretim kapasitesi düzenlenmelidir. Bunun yanında sadece ekonomik olarak değil aynı zamanda şirketler çalışanların sağlığını da düşünmelidir.

Bünyesinde çalışan her bireyin durumunu kontrol etmek zorunda olan şirketlerin bunun için önlem alması gerekmektedir. Maskesiz çalışma yapılmaması ve ortamın sürekli dezenfekte edilmesi etkin çözümlerden birisidir. Süreç içerisinde yapılan tüm bu işlemler en az hasarla ilerlemenize katkıda bulunacaktır. Bunun yanında en ufak sorun çıkmadan virüsün yayılmamasını ve ekonomik sorunlar yaşanmamasına da katkıda bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HIZLI KAYIT FORMU!
 


    Satış temsilcimiz sizi kısa süre içersinde arayacaktır.
    close-link
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?